Подробни бележки за отглеждане на грозде

Подробни бележки за отглеждане на грозде

Подробни бележки за отглеждане на грозде

Blog Article

Основен недостатък при често приложение е уплътняването на подорния слой.

Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Зрелият летораст, развит от горното око на чепа, се отрязва с част от стария чеп, а долният се реже на нов чеп с две очи. Раните се правят само от вътрешната страна на рамената. За ориентир горното око на новия чеп трябва да бъде обърнато към центъра на лозата.

През есента за отлично разрохкване могат да се използват култиватори за слято култивиране с двустранни стреловидни или с плоскорезни лемежи.

За целта много добра работа биха могли да свършат автоматично отклоняващите се органи на вертикалните и хоризонтални фрези.

Подобна обработка е много полезна и се препоръчва при сухи и тежки сбити почви.

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

Постепенно в лозарството са въведени различни типове укрепителни структури, носеща част на които са били различни видове колове.

Рано или късно амортизацията е факт, има ли начин да противодействаме?

Не са подходящи само заблатените тежки и сбити почви. В сравнение с винените десертните сортове имат по-големи изисквания към почвата и горенето.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

Все по-често желанията на стопаните са ръчният труд, който в едно лозе не е никак малък и отнема много време, да бъде заменен с машини.

Важни са и метеорологичните условия в деня на работа – за лозя предпочитане е да се работи във влажно и относително хладно време, за да може калемите да не засъхват на подложката.

Онлайн медийна платформа, посветена на селското стопанство и хранителната индустрия в България

Report this page